Izvor: B92, 11.Sep.2013, 17:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ševčenko postaje golfer
Proslavljeni ukrajinski fudbaler Andrej Ševčenko za vikend počinje karijeru u golfu, pošto će učestvovati na Kupu Harkova, u okviru Evropskog čelendž tura.
Ševčenko se definitivno opredelio za golf, s obzirom da je prošle godine neslavno završio politički angažman, kada na izborima nije osvojio mesto u ukrajinskom parlamentu.
„Ovo je prvo veliko takmičenje u golfu, kako za mene, tako i za Ukrajinu“, rekao je Ševčenko.
Slavni >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ukrajinski fudbaler ocenio je teren na kome će se igrati prilično teškim.
„Zadovoljan sam svojom igrom i srećan sam što ću učestvovati na ovom turniru“, rekao je Ševčenko.
Pored Ševčenka, na predstojećem turniru učestvovaće nekadašnji ruski teniski as Jevgenij Kafeljnikov koji će predstavljati Rusiju na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru 2016.
Ševčenko, koji je 2004. godine osvojio Zlatnu loptu kao najbolji igrač Evrope, takođe je rekao da želi da igra za Ukrajinu na Olimpijskim igrama u Brazilu, gde će se golf vratiti kao olimpijski sport, prvi put od 1904. godine.
Pogledaj vesti o: Rat u Ukrajini





