Izvor: Vesti-online.com, 13.Feb.2018, 12:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prvi doping slučaj na ZOI 2018.
Japanski reprezentativac u brzom klizanju Kei Saito prvi je sportista suspendovan zbog dopinga na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu, saopštio je danas Sud za sportsku arbitražu (CAS).
CAS je istakao da je Japanac bio pozitivan na acetalozamid, diuretik koji može da prikrije upotrebu drugih nedozvoljenih supstanci i naveo da je Saito prihvatio >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << privremenu suspenziju i dobrovoljno napustio olimpijsko selo.
Saito je testiran uoči takmičenja i nije učestvovao na trkama u Pjongčangu, a konačnu presudu CAS će doneti posle Igara.
Nastavak na Vesti-online.com...
Japanac prvi pao zbog dopinga
Izvor: RTS, 13.Feb.2018
. Japanski reprezentativac u brzom klizanju Kei Saito prvi je sportista suspendovan zbog dopinga na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu, saopštio je Sud za sportsku arbitražu (CAS).





