Napoli deklasirao Volfsburg

Izvor: RTS, 16.Apr.2015, 23:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Napoli i Sevilja zabeležili su pobede u prvim mečevima četvrtfinala Lige Evrope, dok pobednika nije bilo u utakmicama Dinamo Kijev - Fjorentina i Klub Briž - Dnjepar.

Napoli je u derbiju runde praktično osigurao plasman u polufinale, pošto je slavio u Volfsburgu sa 4:1.
Italijani su ubedljivo pobedili drugoplasirani tim Bundeslige, ali rezultat ne odslikava pravo stanje na terenu. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Volfsburg je imao inicijativu, ali je golman Marijano Anduhar večeras bio sjajan. Fudbaleri Napoli bili ubitačni iz kontri, a Marek Hamšik i Gonzalo Iguain koristili su sve kardinalne greške odbrane Volfsburga.

Ambiciozni kijevski Dinamo bio je na korak od minimalnog trijumfa protiv Fiorentine, ali je Kuma Babakar golom u 90. minutu izjednačio rezultat. Prethodno je Džermejn Lens doveo svoj tim u vođstvo na isteku pola sata, kada je šutirao sa ivice kaznenog prostora, a lopta zakačila Nenada Tomovića i prevarila golmana Fioretine Neta.
Fudbaleri Sevilje u Sankt Peterburg putuju sa prednošću od 2:1. Zenit je imao vođstvo 20 minuta pre kraja, ali su Karlos Baka i Denis Suarez doneli preokret braniocu trofeja Lige Evrope.

Nekadašnji mladi reprezentativac Srbije Milan Rodić igrao je za Zenit do 64. minuta kada ga je zamenio Moglievic.
U susretu u Brižu između istoimenog protivnika i Dnjepra nije bilo golova.
Rezultati i strelci:
Klub Briž - Dnjepar 0:0
Dinamo Kijev - Fiorentina 1:1 (Lens 32. - Babakar 90)
Sevilja - Zenit 2:1 (Baka 73, Suarez 88. - Rjazancev 29)
Volfsburg - Napoli 1:4 (Bentner 80.- Iguain 15, Hamšik 23, 64, Gabijadini 77)
Revanš utakmice četvrtfinala Lige Evrope na programu su 23. aprila.
Ovako je protekao meč izmeću Volfsburga i Napolija
22.58 - Kraj. Završeni su prvi mečevi četvrtfinala Lige Evropa. Rezultati: Volfsburg - Napoli 1:4, Briž - Dnjepar 0:0, Dinamo Kijev - Fjorentina 1:1 i Sevilja - Zenit 2:1.
22.43 - GOOOL! - Samo tri minuta kasnije Nikolas Bentner postiže prvi pogodak na meču za Volfsburg - 4:1.
22.40 - GOOOL! - Potpuni debakl Volfsburga, Manolo Gabiadini u 77. minutu povećava prednost Napolija na 4:0.
22.28 - GOOOL! Marek Hamšik postiže u 64. minutu svoj novi pogodak za velikih 3:0.
22.09 - Nastavljeni mečevi.
21.54 - Rezultati na poluvremenu: Volfsburg - Napoli 0:2, Briž - Dnjepar 0:0 , Dinamo Kijev - Fjorentina 1:0 i Sevilja - Zenit 0:1.
21.30 - GOOOL! Šok u "vučjoj jazbini", Marek Hamšik postiže pogodak za "napolitance" za 2:0.
21.20 - GOOOL! Iguain dovodi Napoli u vođstvo već u 15. minutu meča.
21.05 - Počeli su četvrtfinalni mečevi Lige Evropa: Volfsburg - Napoli, Briž - Dljepar, Dinamo Kijev - Fjorentina i Sevilja - Zenit.