Kraj za Stjepanovića i Crevar u Tokiju, zlato za SAD u muškoj štafeti

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 26.Jul.2021, 03:50

Nije uspeo Stjepanović da se plasira u finale trke na 200 metara slobodnim stilom, iako je krenuo veoma dobro.

Držao je priključak Velimir u prvih 100 metara, ali je u nastavku njegov ritam opao i polufinalnu trku je završio na poslednjoj, osmoj poziciji u vremenu 1:47.62.

Imao je više od dve sekunde zaostatka za vodećim Martinom Maljutinom iz Ruskog olimpijskog komiteta. Drugi je bio Rumun David Popoviči, dok je na trećem mestu završio Brazilac Fernando Šefer.
Anja Crevar završila učešće na Olimpijskim igrama

Srpska plivačica Anja Crevar nije uspela da se plasira u polufinale na 200 metara mešovito.

Anja je plivala u prvoj kvalifikacionoj grupi sa tri takmičerke, gde je završila druga.

Završila je sa vremenom 2:17:62.

Anja nije uspela da prođe u polufinale i završila je učešće na Olimpijskim igrama.

Prethodno je na 400 metara završila na 10. mestu.

Novo zlato za Amerikance

Plivačka reprezentacija SAD osvojila je danas zlatnu medalju u štafeti 4x100 metara slobodnim stilom na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Selekcija SAD u sastavu Kejleb Dresel, Blejk Pironi, Boven Beker i Zek Epl, pobedila je rezultatom 3:08,97 minuta.

To je treći najbolji rezultat u istoriji te discipline.

Srebrnu medalju osvojila je reprezentacija Italije sa zaostatkom od 1,14 sekundi, a bronzu Australija sa 1,25 sekunde zaostatka.

Mlada Australijanka srušila čuvenu Kejti Ledecki

Veliko iznenađenje dogodilo se u trci na 400 metara slobodnim stilom u ženskoj kategoriji, u kojoj je do zlatne medalje došla 20-godišnja Arijarna Titmus.

Mlada Australijanka je srušila veliku rivalnu i petostruku olimpijsku šampionku Kejti Ledecki, ostvarivši vreme koje je samo 23 stotinke slabije od svetskog rekorda čuvene Amerikanke.

Otplivala je savršenu trku, sve vreme je bila iza Ledecki ne puštajući je da se odvoji. Pojačala je u poslednjih 100 metara i dobila veliku rivalku sa vremenom 3:56,69.

Ledecki je trku završila sa rezultatom 3:57,36, dok je bronzu osvojila Kineskinja Li Bingđi (4:01,08).

Piti ispisao istoriju britanskog plivanja

Adam Piti ispisao je nove stranice istorije britanskog plivanja, pošto je postao prvi čovek iz ove zemlje koji je odbranio zlatnu medalju na Olimpijskim igrama.Piti je trijumfovao u trci na 100 metara prsno (25.95), ostavivši iza sebe Holanđanina Arna Kamingu i Nikoloa Martinjenija iz Italije.

Adam je trenutno svetski rekorder na 50 i 100 metara prsnim stilom.

Prvo zlato za Kanadu u Tokiju

Prvu zlatnu medalju u Tokiju za ekipu Kanade donela je plivačica Margaret Meknil u disciplini 100 metara leptir stilom.

Ona je trku završila u vremenu 55.59 sekundi, druga je bila Jufej Džang iz Kine, dok se bronzom okitila Ema Mekion.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...