Kina sa linije penala do četvrtfinala

Izvor: B92, 30.Jul.2021, 16:08

Ženska košarkaška reprezentacije Kine plasirala se u četvrtfinale Olimpijskih igara u Tokiju.

Kina je u drugom kolu grupne faze pobedila Australiju 76:74.

Pobedu je sa linije penala na 0,6 sekundi do kraja donela Jueru Li, koja je pogodila oba slobodna bacanja za trijumf i plasman u četvrtfinale.

Australija, koja je bila jedan od favorita za medalju, završila je učešće u Tokiju. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Jueru Li je postigla 12, Meng Li je ubacila 11, dok je najefikasnija bila Vang Siju sa 20 poena.

Kod Australije se istakla Magbebor sa 15 poena.

Ledecki nastavila dominaciju

Izvor: B92, 31.Jul.2021, 04:09

Amerikanka Kejti Ledecki nastavila je da briljira u disciplini 800 metara slobodnim stilom...Ona je osvojila zlato na Olimpijskim igrama, a stazu je isplivala za 8 minuta, 12 sekundi i 57 stotih...To je za oko osam sekundi sporije od svetskog rekorda, koji je postavila u Riju pre pet godina...Ona je...

Neporažena Australija u četvrtfinalu Igara

Izvor: N1 televizija, 31.Jul.2021

Košarkaši Australije plasirali su se u četvrtfinale Olimpijskih igara pošto su nakon pobede nad Nemačkom u grupnoj fazi turnira 89:76 ostali neporaženi i tako direktno izborili plasman u narednu fazu.