Grupa C: Holandija u završnici savladala Ukrajinu

Izvor: Beta, 13.Jun.2021, 23:15

Fudbaleri Holandije pobedili su večeras u Amsterdamu selekciju Ukrajine sa 3:2, u meču prvog kola Grupe C Evropskog prvenstva.U prvom poluvremenu nije bilo golova, najbolje šanse imali su fudbaleri Holandije preko Djordjina Vajnalduma u 39. i Denzela Damfrisa u 41. minutu.Holandiju je u vodstvo doveo Vajnaldum u 52. minutu, nakon što je iskoristio odbijenu loptu i savladao golmana Georgija Buščana.Sedam minuta kasnije drugi gol za domaću selekciju postigao je Vut Veghorst, takodje nakon odbijene lopte.Dva gola Ukrajina je postigla u četiri minuta. Prvo je Andrej Jarmolenko sa dvadesetak metara preciznim šutom u 75. minutu smanjio rezultat, da bi izjednačenje doneo Roman Jaremčuk glavom, nakon izvedenog slobodnog udarca.Damfris je glavom na centaršut Nejtana Akea u 85. minutu doneo pobedu Holandiji.Na tabeli Grupe C Austrija i Holandija imaju po tri boda, dok su Ukrajina i Severna Makedonija bez bodova.U drugom kolu Grupe C sastaju se Ukrajina i Severna Makedonija, odnosno Holandija i Austrija.Mečevi drugog kola ove grupe na programu su 17. juna.

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.