Izvor: Kurir, 16.Nov.2010, 17:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DIVAC I JEREMIC OZVANIČILI SARADNJU OKS I MIP
BEOGRAD - Ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić i predsednik nacionalnog Olimpijskog komiteta Vlade Divac potpisali su danas Memorandum o sporazumevanju.
- Glavna tačka ovog Memoranduma je ustupanje našem Olimpijskom komitetu prostorija ambasade Srbije u Londonu, koja će za vreme trajanja Olimpijskih igara 2012. biti pretvorena u otvorenu srpsku kuću- izjavio je Jeremić na konferenciji za novinare u Beogradu.
Jeremić je rekao da su Olimpijske igre >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << "sajam" na kojem se predstavljaju države i izvanredna prilika za njihovu promociju.
- Ne postoji bolji način da se Srbija promoviše od pretvaranja prostorija ambasade u otvorenu srpsku kuću- kazao je on.
Jeremić je ocenio da je situacija na "svetskom tržištu teška" i da na njemu mogu da prođu samo najbolji i dodao da Srbija treba da bude ponosna na sportiste.
- Naši sportisti su državni resurs i naši najbolji ambasadori- rekao je Jeremić.
Divac se složio da su Igre šansa za promociju naše zemlje.
- Olimpijske igre su jedinstvena prilika za promociju kulture, ekonomije i sporta Srbije", rekao je Divac i dodao da se na takvim događajima otvaraju vrata našim najvećim potencijalima.
Predsednik OKS je izrazio nadu da će se i druge državne institucije i kompanije pridružiti zajedničkom putu ka "Londonu 2012".
Olimpijske igre u Londonu biće održane od 27. jula do 12. avgusta 2012. godine uz učešće oko 10.000 sportista iz skoro svih zemalja sveta.
Najveći svetski sportski događaj pratiće oko 6.000 akreditovanih novinara i prenosiće ga 230 televizijskih stanica.










