Izvor: B92, 28.Avg.2015, 13:28 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zarobljenog džihadistu ID vukli po putu do smrti
Sirijski pobunjenici vezali su zarobljenog džihadistu Islamske države za džip i vukli ga po putu do smrti. Zatim su noseći njegovo telo paradirali gradom.
Pobunjenici su usmrtili pripadnika ID u gradu Mara u Siriji, gde se vode žestoke borbe između ove dve frakcije, javlja britanski "Miror".
Mučenje i smrt pripadnika ID zabeležila je kamera dopisnika holandskih novina „Volkskrant" Sakira Kadera. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Na snimku se vidi da je zarobljenik, koji ne daje znake života, zavezan za vozilo na kom se nalazi nekoliko maskiranih pobunjenika.
Kader je na svom profilu na Tviteru objavio i snimak ruševina u Siriji koje su ostale nakon nedavnog sukoba pripadnika Islamske države i sirijskih pobunjenika.
Islamska država već mesecima pokušava da preuzme kontrolu nad gradom Mara, jednim od glavnih uporišta sirijskih pobunjenika, koji se bore i protiv džihadista i protiv sirijskog predsednika Bašara el Asada.







