Izvor: B92, 07.Okt.2014, 21:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zabrinutost za Kobane raste
Izaslanik UN za Siriju saopštio je da međunarodna zajednica momentalno mora da stane u odbranu sirijskog grada Kobanea kojem preti da padne u ruke džihadista ID
"Svet, svi mi, veoma žalimo što je ID u stanju da preuzme grad koji se hrabro branio, ali je pitanje da li će i uspeti u tome. Mi treba momentalno da reagujemo", naveo je Stafan de Mistura u saopštenju.
Zabrinutost za taj grad iznela je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i Bela kuća čiji je predstavnik Džoš Ernest rekao da je Vašington "veoma zabrinut" za bezbednost nedužnih civila u njemu.
Turska je danas, podseća AFP, upozorila da vazdušni napadi koje sprovodi koalicija sa SAD na čelu, neće sprečiti da Kobane koji se nalazi na granici s Turskom, padne u ruke džihadista.
Napad na Kobane je usledio nakon što su ga pripadnici ID držali pod opsadom tri sedmice, a pri tom je 190.000 ljudi iz njega izbeglo u Tursku.
Džoš je izjavu dao novinarima u predsedničkom avionu i rekao da je u koalicionim napadima u oblasti Kobanea preko noći uništeno nekoliko vozila ID i protivavionskih artiljerijskih baterija.
















