Visoki komandant Kurda ubijen u Siriji

Izvor: B92, 09.Jul.2016, 20:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Visoki komandant Kurda ubijen u Siriji

Visoki komandant militanata Radničke partije Kurdistana ubijen je u bombaškom napadu na auto u kom se nalazio na severoistoku Sirije, javlja agencija Anadolu.

Fehman Husein, poznat u Turskoj kao Bahoz Erdal, ubijen je dok je putovao prema sirijskom gradu Kamišli, saopštio je lider pobunjeničke grupe u Siriji, preneo je Rojters.

Ranije je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u napadu automobila-bombe na vojni punkt na jugoistoku Turske poginulo troje ljudi, saopštila je kancelarija guvernera provincije Mardin u kojoj se dogodio napad.

U saopštenju se navodi da su u napadu u selu Čevizlik poginula dvojica vojnika i jedna žena civil, dok je povređeno sedam ljudi, od kojih je troje u kritičnom stanju, prenela je agencija AP.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.