Izvor: Vostok.rs, 22.Jun.2016, 11:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Velika ekplozija u Alepu
Militanti DAEŠ-a objavili su snimak eksplozije, kako se navodi, kurdske baze u blizini grada Manbidža u sirijskoj provinciji Alepu.
Medijsko krilo grupe je saopštilo da je napad izveo terorista-samoubica 20. juna 2016. godine. Kako se navodi, uništena je baza Kurdskih odreda narodne samoodbrane.
Kako je poznato, te kurdske snage, koje ulaze u sastav „Demokratskih snaga Sirije“, pokušavaju da oslobode Manbidž od terorista uz podršku američkih specijalaca i međunarodne avijacione koalicije na čelu sa SAD.
Grad je okružen Kurdima i njihovim saveznicima, međutim, militanti DAEŠ-a poslednjih dana su organizovali seriju kontranapada, osvojivši 6 mesta.
Čitajte više na Ruski vazdušni udari u Siriji - iz minuta u minut







