Izvor: B92, 14.Okt.2014, 22:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uhapšeni zbog prevoza azilanata
Niška policija je uhapsila vozača i suvozača koji su ilegalno prevozili 54 državljana Sirije i jednog Palestinca, saopšteno je u Policijskoj upravi u Nišu.
Zbog sumnje da su izvršili krivično delo nedozvoljenog prelaska granice i krijumčarenja ljudi, uhapšeni su D.V. (30) iz Subotice i R.S.(29) iz Kikinde, saopšteno je u policiji.
Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 sati, napomenuli su >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u policiji.
Niška policija u saradnji sa Bezbedonosnom agencijom, u akciji sužbijanja ilegalnih migracija, zatekla je noćas 54 državljana Sirije i jednog Palestinca na teritoriji opštine Merošina.
Kombi "reno trafik" inostranih registarskih oznaka u kome su se nalazili imigranti, zatečen je bez vozača i suvozača, a svi strani državljani ušli su ilegalno u Srbiju iz pravca Makedonije, navode iz policije.












