U ZADNJI ČAS! ZAUSTAVLJEN NOVI NAPAD NA SIRIJU: Otkriveno zašto američki pilot nije ispalio raketu

Izvor: SrbijaDanas.com, 27.Feb.2021, 11:58

U ZADNJI ČAS! ZAUSTAVLJEN NOVI NAPAD NA SIRIJU: Otkriveno zašto američki pilot nije ispalio raketu

Ministar odbrane Lojd Ostin zahvalio se Iraku na pomoći u napadu, a onda je stigao odgovor iz Bagdada

Izveštaji medija otkrili su nove detalje o američkom vojnom udaru koji je u petak bio usmeren na cilj u Siriji, ukazujući na to da je drugi napad otkazan neposredno pre njegovog izvođenja.

Mreža "Fox News" je izvestila da je napad izvršio lovac američkog vazduhoplovstva F-15 koji je bacio ukupno sedam bombi vođenih laserom, teških 500 kilograma, ali nisu >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << svi ciljevi uništeni zbog odluke da drugi napad ne bude izvršen.

Sayd Rahi , Member of #Iran backed militia group killed by #US airstrike near #Iraq/#Syria boarder pic.twitter.com/P8n6ES5eYz

— Blesa Shaways (@Bilesa_Shaweys) February 26, 2021

Američka misija imala je za cilj da pogodi dve odvojene baze u Siriji, međutim, američki zvaničnici rekli su za mrežu da druga meta nije gađana nakon što je dron koji je leteo na nebu otkrio veoma veliki broj civila ispod sebe.

قاعدة الإمام علي والمعبر العسكري الذي تم استهدافه ايضاً@Liveuamap pic.twitter.com/23YIGReXSG

— Dr. Caspian #RESISTER SISTER (@CatCaspian) February 26, 2021

Na kraju su avioni bombardovali sedam malih zgrada u istočnoj Siriji, noću, u 01:30 sati po lokalnom vremenu. Prema Vašingtonu, njihovi napadi bili su usmereni na paravojnu grupu koju podržava Iran. Američki zvaničnici kažu da je sada na Iranu da preduzme sledeći korak.

The funeral for the killed Kata'ib Hezbollah militant in US airstrikes last night is underway this afternoon. pic.twitter.com/RBAJG3TMQc

— Kyle Glen (@KyleJGlen) February 26, 2021

Na povratnom letu u vazduhoplovnu bazu Endruz sinoć na zapadnoj obali, ministar odbrane Lojd Ostin zahvalio se Iraku na pomoći u napadu.

As pointed out by @obretix and @AuroraIntel, this same site was bombed a month ago, on Jan. 13, by the Israeli Air Force. https://t.co/8P5lfyqWvi

— Christiaan Triebert (@trbrtc) February 27, 2021

- Dozvolili smo i ohrabrili Iračane da istraže i razviju obaveštajne informacije, a to nam je bilo veoma korisno u preciziranju cilja - rekao je on.

Telegram channel linked to Iran-backed militias release a photo of the aftermath of US airstrike on one of the positions of Shia militias last night.#Iraq #Syria pic.twitter.com/T3eAd5R8sI

— Baxtiyar Goran (@BaxtiyarGoran) February 26, 2021

Međutim, iračka vojska je u petak saopštila da ni na koji način nije sarađivala u izvođenju američkih vazdušnih udara u Siriji, ističući da sa SAD sarađuju samo u borbi protiv ISIS-a, navodi se u lokalnim izveštajima.

The bombs —seven JDAM-equipped 500 pounders— were dropped by two USAF F-15Es on an informal border crossing used by Iranian-backed militias. This was reportedly the “medium” option President Biden chose as a retaliation for recent rocket attacks on U.S. forces in Iraq. pic.twitter.com/y7hDR0AyQ9

— Christiaan Triebert (@trbrtc) February 27, 2021

Nekoliko zemalja, uključujući Rusiju, osudilo je američki napad na sirijsku teritoriju, a portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova rekla je da Moskva osuđuje američki vazdušni napad na objekat u Siriji i poziva Vašington da poštuje suverenitet Sirije.

Vesti iz Sirije, Iraka, Jemena i Libije možete pročitati OVDE.

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.