Izvor: B92, 11.Nov.2008, 04:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tajni nalog Džordža Buša

Vašington, Beograd -- Džordž Buš je odobrio, pre više od četiri godine, napade na Al Kaidina uporišta i u zemljama s kojima SAD nisu u ratu, piše Politika.

Vojne akcije kakve su nedavno bile u Pakistanu i Siriji Amerikanci su izveli na osnovu tajnog naloga Bele kuće, izdatog još 2004. godine - da njihove snage mogu da napadaju uporišta Al Kaide i u zemljama s kojima ne ratuju, piše list.

Takve "antiterorističke rezove”, u kojima su učestvovale >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << specijalne jedinice, načinili su i u Somaliji, a naciljali su delove ukupno dvadesetak država, mahom na "proširenom Bliskom istoku”, od kojih su zasad pomenuti samo još Saudijska Arabija, Jemen i "nekoliko zemalja Persijskog zaliva”.

Postojanje do sada neobjavljenog dokumenta otkrio je ekskluzivno "Njujork tajms”, pozivajući se na izjave nekolicine sadašnjih i bivših obaveštajnih funkcionera i administracije Džordža Buša.

Dekret je predstavljao "evoluciju”, navodi se, u prethodno objavljenim smernicama za likvidaciju ili hvatanje Al Kaidinih pripadnika širom sveta.
Pogledaj vesti o: Sirija

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.