Sirijski pobunjenici u Turskoj

Izvor: B92, 14.Nov.2011, 11:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sirijski pobunjenici u Turskoj

Ankara -- Sirijski nacionalni savet, koji predstavlja opozicione grupe u zemlji i inostranstvu, zatražio je od Turske da u Ankari otvori svoje predstavništvo.

Kako javlja državna agencija Anadolija, savet je podneo zahtev ministru spoljnih poslova Ahmetu Davutogluu da otvore svoje predstavništvo u Turskoj kako bi mogao bolje da koordinira aktivnosti protiv režima Bašara al Asada.

U Ankari se zasad zvanično ne izjašnjavaju o ovom zahtevu, mada je šef turske diplomatije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sredinom oktobra primio delegaciju nacionalnog saveta, koji je pre toga formiran u Istanbulu.

"Sirijska budućnost pripada Sirijcima i oni treba da je grade", istakao je tom prilikom Davutoglu.

Odnosi između Turske i Sirije, do skoro prijateljskih zemalja, poslednjih dana su na velikoj proveri.

Pristalice predsednika Asada su tokom vikenda održale demonstracije ispred turske ambasade i konzulata u Siriji, koji su oštro osudili ponašanje Turske.

Ankara je uputila oštar protest Damasku i odlučila je da povuče članove porodica turskih diplomata u Siriji i preporučila svojim građanima da, ukoliko ne moraju, ne putuju u susednu zemlju.

Turska traži od režima u Damasku da prekine obračune sa demonstrantima i da bez odlaganja počne demokratske reforme.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Sirijski pobunjenici u Turskoj?

Izvor: Vesti-online.com, 14.Nov.2011

Sirijski nacionalni savet, koji predstavlja opozicione grupe u zemlji i inostranstvu, zatražio je od Turske da u Ankari otvori svoje predstavništvo. Kako javlja državna agencija Anadolija, savet je podneo zahtev ministru spoljnih podslova Ahmetu Davutogluu da otvore svoje predstavništvio u Turskoj...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.