Sirija poprište sektaškog haosa

Izvor: B92, 15.Dec.2013, 18:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Sirija poprište sektaškog haosa"

Vašington -- Sirija je postala poprište sektaškog haosa, a međusobne borbe u redovima pobunjenika i sve veća snaga Al Kaide komplikuju političko rešenje, izjavio Džon Keri.

Keri je kazao da se Vašington oslanja na diplomatiju kako bi uticao na situaciju, ukazujući pri tom na planiranu mirovnu konferenciju o Siriji narednog meseca u Ženevi, kao i na aktuelne >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << napore da se eliminiše sirijsko hemijsko oružje, preneo je AFP.

"Niko ne želi da ide u rat u Siriji jer je to postao ogroman sektaški haos, sa raznim vrstama implikacija", kazao je Keri u intervjuu za tv mrežu ABC.

"Zato morate da radite sa instrumentima koje imate a to je tačno ono što mi činimo, odnosno pokušavamo da izvučemo maksimum od diplomatskih sredstava koja su nam na raspolaganju", naveo je on.

Keri je dodao da veruje da će "vrlo brzo" moći da bude nastavljeno upućivanje pomoći umerenim frakcijama pobunjenika, ali da i tu treba biti vrlo oprezan i održavati sastanke pošto je situacija komplikovana, preneo je AFP.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Keri: Sirija je poprište sektaškog haosa

Izvor: Blic, 16.Dec.2013, 01:18

Sirija je postala poprište sektaškog haosa, a međusobne borbe u redovima pobunjenika i sve veća snaga Al Kaide komplikuju političko rešenje konflikta za kojim tragaju Sjedinjene Američke Države, izjavio je juče američki državni sekretar Džon Keri...Keri je kazao da se Vašington oslanja na...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.