Izvor: B92, 04.Jun.2011, 12:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sirija ostala bez interneta
Nakon jučerašnjih protesta protiv vlasti u Siriji, građanima ove države vlada je onemogućila pristup internetu.
Blokirana je 3G, DSL i dial-up konekcija, a osim interneta, mediji prenose i da postoje problemi i u funkcionisanju telefonskih linija. Trenutno su dostupni samo pojedini vladini sajtovi, izvestila je analitička kompanija Renesys.
Ukidanje pristupa internetu nije bilo teško izvesti, jer je praktično jedini internet provajder u Siriji SyriaTel, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koji je u vlasništvu države. Vlasti ove zemlje su i ranije nadgledati internet saobraćaj, a mnogi sajtovi, uključujući društvene mreže, blokirani su u poslednjih par meseci.
Inače, broj korisnika interneta u Siriji značajno je porastao u poslednjih par godina, a prema podacima Međunarodne unije za telekomunikacije, u 2009. godini petina stanovništva imala je pristup internetu.
Pogledaj vesti o: Sirija











