Izvor: B92, 16.Nov.2011, 15:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Sirija će platiti visoku cenu"
Rabat -- Ministar spoljnih poslova Turske Ahmet Davutoglu oštro danas kritikovao režim u Siriji zbog obračuna s građanima i pored obećanja da će prekinuti nasilje.
"Sirijski režim će platiti visoku cenu za takvo ponašanje", izjavio je Davutoglu na konferenciji šefova diplomatija zemalja članica Arapske lige u Rabatu.
Turska učestvuje u radu Arapske lige, iako nije član te organizacije koja okuplja 22 zemlje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << regiona, prenele su agencije.
Ankara - koja je do izbijanja nemira u Siriji imala prijateljske odnose s režimom u Damasku - sada oštro kritikuje Bašara al Asada.
Situacija se zaoštirla posle demonstracija i napada na tursku ambasadu i konzulate, koji su se desili prošlog vikenda.
Ankara je posle toga odlučila da povuče članove porodica svojih diplomata u Siriji, a građanima je preporučila da ne putuju u tu zemlju.
Turska je, u međuvremenu, najavila da će prekinuti isporuke struje Siriji, kao i ugovorena istraživanja nafte u susednoj zemlji.















