Izvor: Vostok.rs, 05.Jun.2016, 10:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sirija: Jordan naoružava teroriste

Damask je u pismu upućenom generalnom sekretaru i predstavniku SB UN saopštio da je Jordan umešan u naoružavanje terorista u Siriji.

U dokumentu su navedena dva incidenta koja su se dogodila u maju. Između ostalog, navedeno je da su „oružane grupe, povezane sa tzv.  Odredom sunitske omladine dopremile iz Jordana u sirijski grad Bastra el šam 13 železničkih vagona sa oružjem, municijom i atriljerijskim oružjem. Saopšteno je i da je oružanim terorističkim odredima iz Jordana u Siriju isporučeno 14 vozila.

Predstavnik Damaska je izjavio da „akcije jordanskog režima i njegova direktna podrška terorističkim grupama u Siriji predstavljaju flagantno kršenje principa međunarodnog prava“.

„Sirijska vlada je ponovo pozvala SB UN da ispunjava svoje obaveze i natera jordanski režim da se uzdržava od svojih akcija koje predstavljaju pretnju za bezbednost i stabilnost regiona i čitavog sveta“, navodi se u pismu Džafarija.

Ranije je misija Sirije slala pisma u UN, u kojima je optuživala rukovodstvo Saudijske Arabije, Turske i Katara da organizuju napade u nizu gradova u zemlji.

Čitajte više na Ruski vazdušni udari u Siriji - iz minuta u minut

Pogledaj vesti o: Incident

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.