Izvor: Mondo, 17.Jan.2016, 11:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
STRAVA u Deir el Zoru, 300 mrtvih!
Sirijska vlada je saopštila da su militanti Islamske države prethodnog dana u Deir el Zoru na istoku Sirije ubili čak 300 ljudi, nazvavši taj događaj "užasnim masakrom".
Foto: screenshot/YouTube
Većina ubijenih tokom jučerašnjih celodnevnih pogubljenja su bili stariji ljudi, žene i deca, objavila je sirijska državna novinska agencija SANA, a prenela agencija AP.
To je jedan od >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << najvećih masakara koje je izvršila Islamska država, čiji pripadnici kontrolišu velika područja Sirije i Iraka.
Pogubljenja u Deir el-Zoru su potvrdili i aktivisti, pa je tako Sirijska opservatorija za ljudska prava, sa sedištem u Londonu, sinoć saopštila da je ubijeno najmanje 135 ljudi.
Oko 80 njih su bili vojnici sirijske vojske i pripadnici paravojnih snaga lojalnih vladi, dok su ostalo bili civili, saopštila je Opservatorija, dodajući da su mnogi od njih ubijeni iz vatrenog oružja ili odsecanjem glave.
Izvor: youtube
Aktivisti navode da su džihadisti u Deir el Zoru ubijali čitave porodice, zbog njihove navodne saradnje sa sirijskom vojskom.














