Izvor: B92, 21.Okt.2015, 20:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Oland: Asad je problem, ne može da bude rešenje
Francuski predsednik Fransoa Oland založio se protiv podrške sirijskom predsedniku Bašaru al-Asadu “koji je problem, pa ne može da bude rešenje”.
"Ne sme se činiti ništa kako bi se podržao Bašar al-Asad, koji predstavlja problem pa zato ne može da bude rešenje", izjavio je Oland kada su mu novinanari postavili pitanje o Asadovom putovanju Moskvu, prenosi AFP.
Asadova iznenada poseta Moskvi je njegovo prvo poznato putovanje u inostranstvo nakon izbijanja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << građanskog rata u Siriji 2011. godine.
Sirijski predsednik stigao je u Moskvu sinoć, a u toku dana je sa ruskim domaćinom Vladimirom Putinom u četiri oka razgovarao o borbi protiv terorističkih grupa u Siriji, nastavku ruskih vazdušnih udara u toj zemlji i različitim aspektima bilateralnih odnosa.




