Izvor: Blic, 08.Dec.2024, 10:10

OD ČOVEKA NADE DO NOVE STRAHOVLADE Bašar al Asad vladao je Sirijom 24 godine: Nasledio surovog oca, ugušio ustanak 2011, štitili ga Rusija i Iran

Bašar al Asad vladao je Sirijom 24 godine. Noćas je pobegao iz prestonice dok su pobunjenici proglasili pobedu i "početak nove ere u Siriji". Njegovu vladavinu obeležio je jedan od najkrvavijih perioda u istoriji ove zapadnoazijske države koji traje od 2011. godine.

Nastavak na Blic...






Povezane vesti

OD ČOVEKA NADE DO NOVE STRAHOVLADE Bašar al Asad vladao je Sirijom 24 godine: Nasledio surovog oca, ugušio ustanak 2011, štitili ga Rusija i Iran

Izvor: Blic, 08.Dec.2024

Bašar al Asad (Bashar al Assad) vladao je Sirijom 24 godine. Noćas je pobegao iz prestonice dok su pobunjenici proglasili pobedu i "početak nove ere u Siriji". Njegovu vladavinu obeležio je jedan od najkrvavijih perioda u istoriji ove zapadnoazijske države koji traje od 2011. godine.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.