Napadnuta rafinerija u Siriji

Izvor: Akter, 28.Sep.2014, 16:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Napadnuta rafinerija u Siriji

Rafinerija nafte u Siriji danas je bila meta bombardovanja koje su najverovatnije izvele međunarodne snage predvođene SAD, rekli su očevici

Dva sata su jutros eksplozije ođekivale na severu Sirije blizu granice s Turskom, rekao je lokalni privrednik Mehmet Ozer.

Američka centralna komanda koja nadzire operacije protiv "Islamske države", za sada nije komentarisala napade.

Međunarodna koalicija >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << na čelu sa SAD više puta je napadala naftna postrojenja koja je zaposela vojska "Islamske države" koja, prema procenama, dnevno zarađuje do tri miliona dolara od ilegalne trgovine naftom.

SAD i pet arapskih država pokrenuli su u utorak kampanju napada iz vazduha na vojsku "Islamske države" s ciljem da unište tu ekstremističku grupu koja kontroliše više od trećine teritorije Sirije i Iraka. Avione za ranije započete napade na vojsku "Islamske države" u Iraku poslalo je i nekoliko evropskih država.

Nastavak na Akter...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.