Izvor: NoviMagazin.rs, 11.Nov.2015, 18:59 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Najmanje pet osoba poginulo u napadima u Turskoj
Najmanje pet osoba, od kojih četiri pripadnika turskih snaga bezbednosti i jedan civil, poginulo je u napadima koji su pripisani kurdskim pobunjenicima na jugoistoku Turske, saopštile su danas lokalne vlasti.
Tri policajca su stradala u utorak uveče u gradu Silopo kod granice sa Sirijom i Irakom. Kurdski pobunjenici su na njihovo vozilo pucali iz automatskih pušaka, navela je policija i dodala da je u tom napadu ranjen jedan policajac.
Jedan turski vojnik ubijen >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << je na području Dijarbakira, saopštila je vojska i dodala da su četiri vojnika povređena u sukobu s pobunjenicima Radničke partije Kurdistana (PKK).
Radnik gradske čistoće ubijen je danas u provinciji Mardin u eksploziji automobila bombe.
Više stotina ljudi ubijeno je u obnovljenim sukobima turskih bezbednosnih snaga i kurdskih pobunjenika.
Tenzije su početkom oktobra povećane samoubilačkim bombaškim napadima na skupu u Ankari, na kojem su učesnici tražili okončanje sukoba s kurdskim separatistima, pripadnicima PKK-a, kada je ubijeno 130 ljudi.






