Mualem: Ratujemo sa ekstremistima koji jedu ljudska srca!

Izvor: Press, 30.Sep.2013, 22:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mualem: Ratujemo sa ekstremistima koji jedu ljudska srca!

U obraćanju pred Generalnom skupštinom UN, Mualem je rekao da ekstremisti "jedu srca, komadaju ljude dok su još živi, a onda njihove udove šalju članovima porodica".
Mualem je optužio SAD, Britaniju i Francusku da su sprečile da se saopšti ko je istinski počinilac hemijskog napada u predgrađu Damaska, za šta je on optužio pobunjenike.
Teroristi koji se bore protiv režimskih snaga dobijaju hemijsko oružje, istakao je Mualem, ali nije precizirao koja zemlja ih snabdeva, >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << prenela je agencija AP.
Mualem je uporedio "invaziju stranih terorista" širom Sirije sa napadima na SAD 11. septembra 2001. godine.
"Stanovnici Njujorka su bili svedoci razaranja koje je načinio terorizam i sagoreli su u vatri ekstremizma i krvoprolića - isto tako i mi sada patimo u Siriji", naglasio je Mualem.
Mualem se zapitao i kako je moguće da neke zemlje koje su "napali isti teroristi kao i Siriju, tvrde da se bore protiv terorizma u svim delovima sveta, a to podržavaju u mojoj zemlji", prenela je agencija Rojters.
Savet bezbednosti UN je u petak usvojio rezoluciju kojom se sirijski arsenal hemijskog oružja stavlja pod međunarodnu kontrolu, podržava plan političke tranzicije u Siriji iz juna 2012. i poziva na što skorije održavanje međunarodne konferencije radi njegove implementacije.
Neredi u Siriji izbili su u martu 2011. godine i prerasli u sukob koji je, prema podacima UN, odneo više od 100.000 života.
Pogledaj vesti o: Sirija

Nastavak na Press...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.