Mirno na izraelskoj granici

Izvor: B92, 16.Maj.2011, 11:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mirno na izraelskoj granici

Jerusalim -- Dan posle krvavih sukoba izraelske vojske i palestinskih demonstranata, u kojima je ubijeno najmanje 15, a ranjeno više stotina ljudi, izraelske granice mirne.

Izraelska policija je saopštila da je uhapsila jednog nenaoružanog čoveka iz Sirije, koji je pokušao da iz Golanske visoravni pređe u Izrael, preneo je AP.

Portparol policije Miki Rozenfild rekao je da je čovek, koji je bio u taksiju koji je vozio jedan Palestinac, uhapšen na izlazu iz sela >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Madždal Šams, na obodu Golanske visoravni.

Prema Rozenfildovim rečima, policija je protekle noći pretražila kuće u Madždal Šamsu u potrazi za stotinama ljudi iz Sirije koji su u nedelju uspeli da uđu u to selo.

Jučerašnji incident na izraelskoj granici bio je jedan od najgorih od primirja 1974. godine. Sukobi su izbili kada su se palestinski demonstranti, koji su obeležavali Dan nakbe (katastrofe), povodom 63. godišnjice stvaranja Izraela, slili na granice te zemlje s Libanom, Sirijom i pojasom Gaze.

Izraelska vojska je otvorila vatru na demonstrante i ubila najmanje 15, a ranila nekoliko stotina ljudi.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.