Lavrov: Nadam se da će SAD poštovati dogovor u vezi Sirije

Izvor: Studio B, 25.Feb.2016, 21:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lavrov: Nadam se da će SAD poštovati dogovor u vezi Sirije

Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je danas da se nada da će Vašington održati svoj deo dogovorenog u vezi prekida vatre u Siriji.

Lavrov je izrazio nadu da će Bela kuća poštovati dogovor koji predviđa prekid vatre koji treba da stupi na snagu u petak u ponoć, prenosi AP.

On to rekao komentarišući navode iz lista Volstrit džornal o tome da neki zvaničnici američke >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << administracije nastoje da se nađe načina za pojačanje pritiska na Moskvu.

Ne postoji alternativni plan sporazumu o prekidu neprijateljstava u Siriji, koji su usaglasile SAD i Rusija, izjavio je ruski ministar spoljnih poslova, ističući da nikada nije bilo plana B, niti će ga biti.

"Već smo sve rekli o planu B - nikada tako nešto nije postojalo, niti će postojati", kazao je Lavrov, prenela je agencija Tass.

Američki državni sekretar Džon Keri izjavio je u utorak da će možda biti teško zadržati Siriju kao celinu, ukoliko se dugo bude čekalo na okončanje borbi.

SAD će znati u roku od nekoliko dana da li će se održati predloženi prekid neprijateljstava u Siriji, koji treba da stupi na snagu u subotu, a ukoliko ne dođe do političke tranzicije, postoje opcije "plana B", naveo je Keri

 
Pogledaj vesti o: Sirija

Nastavak na Studio B...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Nadam se da će SAD poštovati dogovor u vezi Sirije

Izvor: Akter, 25.Feb.2016

Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je danas da se nada da će Vašington održati svoj deo dogovorenog u vezi prekida vatre u Siriji..Lavrov je izrazio nadu da će Bela kuća poštovati dogovor koji predviđa prekid vatre koji treba da stupi na snagu u petak u ponoć, prenosi AP...On...

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.