Keri na svetskoj turneji o Siriji i Libiji

Izvor: Radio Slobodna Evropa, 14.Maj.2016, 14:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Keri na svetskoj turneji o Siriji i Libiji

Američki državni sekretar Džon Keri danas kreće u posetu zemljama Zaliva, i potom ide za Beč i Brisel, a glavne teme turneje su krize u Siriji i Libiji, saopštio je danas Stejt department.

Keri danas treba da stigne u Džedu u Saudijskoj Arabiji gde će tokom vikenda razgovarati s vlastima te sunitske monarhije o >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Slobodna Evropa << Siriji i Iranu.

Američki visoki zvaničnik će početkom naredne nedelje boraviti u Beču gde će biti tri međunarodna sastanka. Na prvom, u ponedeljak, Keri i njegov italijanski kolega Paolo Đentiloni će razgovarati o borbi protiv militanata Islamske države Iraka i Levanta (IDIL).

U utorak je predviđen sastanak Međunarodne grupe za podršku Siiji, na čelu sa SAD i Rusijom. Pored Kerija, na skupu će biti ministar inostranih poslova Rusije Sergej Lavrov.

U Beču je predviđen i sastanak predstavnika Jermenije i Azerbejdžana o rešavanju dugotrajnog spora oko oblasti Nagorno-Karabah.

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Slobodna Evropa. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Slobodna Evropa. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.