Izvor: Politika, 27.Feb.2013, 12:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Jeremić: Humanitarna katastrofa u Siriji
BEČ – Predsednik Generalne skupštine Ujedinjenih nacija Vuk Jeremić izjavio je da je nastavak građanskog rata u Siriji postao najužasnija humanitarna katastrofa savremenog doba i pozvao na prekid sukoba u toj zemlji.
Uz konstataciju da međunarodna zajednica gotovo dve godine ne uspeva da zaustavi krvoproliće u Siriji, Jeremić je rekao da je prioritet obustavljanje sukoba, posle čega se Sirijcima treba omogućiti da slobodno odrede pravac svojih života.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Politika <<
Govoreći u Beču na Petom globalnom forumu Alijanse civilizacija UN, Jeremić je izrazio nadu da će uskoro biti nastavljeni palestinsko - izraelski pregovori.
Gotovo 70 godina je potraga za ispunjenjem neotuđivih prava palestinskog naroda otvorena rana UN, izjavio je Jeremić i pozvao na postizanje pravednog i sveobuhvatnog sporazuma koji bi Izraelu i Palestini omogućio da žive u miru i sigurnosti.
Vreme je za sve koji mogu da približe dve strane da pomognu u izgradnji mosta preko provalije, rekao je Jeremić.
Fonet
objavljeno: 27.02.2013.

















