Izvor: RTS, 25.Feb.2014, 21:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Izrael bombardovao Hezbolah
Na granici između Libana i Sirije Izrael bombardovao pozicije Hezbolaha. Ta organizacija poslala hiljade boraca da pomognu režimu Bašara el Asada. Pogođeno libansko mesto Nabi Šit koje je uporište Hezbolaha. Mi radimo sve što je neophodno da branimo bezbednost Izraela, poručuje Benjamin Netanijahu.
Izrael je bombardovao poziciju šiitskog Hezbolaha na granici između Libana i Sirije, potvrdili su večeras libanski >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << bezbednosi izvori ranije medijske izveštaje.
U ponedeljak uveče "dva izraelska udara pogodila su metu Hezbolaha na granici", rekao je taj izvor AFP-u. Libanska nacionalna novinska agencija je ranije javila da je pogođeno libansko mesto Nabi Šit. Lokalni stanovnici su rekli da je napadnuta libanska teritorija.
Hezbolah, veliki neprijatelj Izraela, je poslao hiljade boraca preko granice da pomognu režimu sirijskog predsednika Bašara el Asada u borbi sa pobunjenicima, koje predvode suniti. Sirija je dugo obezbeđivala oružje i pomoć Hezbolahu, a preko nje je stizala i iranska vojna pomoć.
Izraelska vojska i gerilci Hezbolaha ratovali su u leto 2006. godine više od mesec dana. Od tada je Hezbolah, kako Izrael tvrdi, ne samo obnovio zalihe oružja, već ih je i povećao i sada raspolaže sa hiljadama raketa, od kojih neke mogu da pogode bilo koju metu u jevrejskoj državi.
Nabi Šit je uporište Hezbolaha i sumnja se da ta organizacija tamo ima stovarište oružja i logor za obuku.
Stanovnici su rekli AFP-u da su videli svetlost na nebu pre udara koji je potresao njihove kuće. Čuli su avione kako nisko lete i čini se da je meta bila pozicija Hezbolaha u planinama kraj Nabi Šita.
Izraelski premijer Benjamin Netanijahu na pitanje o udaru nije direktno odgovorio. "Mi radimo sve što je neophodno da branimo bezbednost Izraela. Nećemo reći šta radimo ili šta ne radimo", dodao je Netanijahu.
Najtiražniji izraelski list Jediot ahronot objavio je na naslovnoj strani vest pod naslovom: "Strani izveštaji: Izraelski udar u Libanu", aludirajući na udare protiv Hezbolaha u Siriji prošle godine, a koje je Izrael indirektno priznao.
Izrael bombardovao uporište Hezbolaha
Izvor: RTS, 25.Feb.2014
Na granici između Libana i Sirije Izrael bombardovao pozicije Hezbolaha. Ta organizacija poslala hiljade boraca da pomognu režimu Bašara el Asada. Pogođeno libansko mesto Nabi Šit koje je uporište Hezbolaha. Mi radimo sve što je neophodno da branimo bezbednost Izraela, poručuje Benjamin Netanijahu...Izrael...








