Izvor: RTS, 10.Mar.2015, 22:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Islamska država pogubila Palestinca
Islamska država objavila je video, za koji tvrdi da prikazuje pogubljenje Palestinca iz istočnog Jerusalima Muhameda Musalama (19), koji je uzet kao taoc zbog špijuniranja za Izrael pre tri meseca u Siriji, prenose izraelski mediji izveštaje američke TV mreže En-Bi-Si.
Porodica Musalama je u februaru potvrdila izraelskom listu Haarec >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << da je njihov sin putovao u Siriju da se bori za Islamsku državu, prenosi Tanjug.
Kasnije je ta organizacija džihadista objavila članak o Musalamu u svom magazinu Dibik pod naslovom "Intervju sa špijunom koji radi za izraelski Mosad".
Musalam je živeo s porodicom u istočnom Jerusalimu i posle završene srednje škole radio kao dobrovoljac u izraelskoj vatrogasnoj službi.
Njegov otac Said Musalam izjavio je za Haarec da mu je sin pre tri meseca rekao da ide na neki kurs u Izrael i molio ga da mu da novac.
"Otišao je tog jutra i sledećeg dana sam pokušao da ga nazovem, ali je telefon bio isključen", rekao je otac dodavši "mislio sam da je zauzet".
"Nakon jedne nedelje dobili smo i-mejl da je želeo da bude mučenik i da odustaje od svega u svom životu i porodici", rekao je Said Musalam.
Otac pogubljenog mladića: Moj sin nije agent Mosada
Izvor: Radio Slobodna Evropa, 11.Mar.2015, 15:06
Otac Muhameda Musalama, tinejdžera iz istočnog Jeruzalema kojeg je pogubila militantna Islamska država jer je navodno špijunirao za Mosad, izjavio je kako je njegov sin nestao nakon puta u Tursku i da su mu militanti najvjerojatnije “isprali mozak”...Šokantni 13-minutni video koji su islamisti...














