Guverner Alabame ne želi izbjeglice u svojoj državi

Izvor: Nezavisne Novine, 16.Nov.2015, 12:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Guverner Alabame ne želi izbjeglice u svojoj državi

MONTGOMERI - Guverner savezne američke države Alabame Robert Bentli usprotivio se ideji da izbjeglice iz Sirije budu preseljene u njegovu državu.

"Nakon razmatranja terorističkih napada koji su proteklog vikenda izvedeni nad nedužnim građanima Pariza, usprotiviću se bilo kakvoj namjeri u vezi sa preseljenjem izbjeglica iz Sirije u Alabamu", rekao je Bentli, >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << a prenijela agencija AP.

On je, komenatrišući program SAD za prijem izbjeglica, dodao da kao guverner neće biti saučesnik u politici koja može da ugrozi građane Alabame.

Kako prenosi AP, lokalna policija sarađuje da federalnim vlastima u cilju identifikovanja bilo kakve prijetnje.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.