Erdogan i Putin: Hitne mere u Siriji

Izvor: B92, 04.Feb.2020, 23:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Erdogan i Putin: Hitne mere u Siriji

Putin i Erdogan razgovarali su dan nakon sukoba turske vojske i snaga sirijskog predsednika Bašara el Asada u sirijskoj provinciji Idlib.

U tom sukobu je poginulo više od 20 osoba.

Turska će odgovoriti na "najjači način" u slučaju novog napada sirijskih snaga na njene vojnike, upozorio je večeras turski predsednik Redžep Tajip Erdogan u telefonskom razgovoru sa ruskim kolegom Vladimirom Putinom koji podržava Damask.

Predsednici dve države, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << saglasili su se u telefonskom razgovoru da preduzmu hitne mere kako bi koordinirali akcije dve zemlje u Siriji.

Napad na turske snage predstavlja udarac zajedničkim, tursko-ruskim, naporima za rešavanje situacije u Siriji, rekao je Erdogan.

Rusija podržava sirijske vlasti, a Turska određene pobunjeničke grupe u Siriji.

Međutim, te dve zemlje i pored podrške različitim stranama, pojačale su saradnju u cilju rešavanja sirijskog konflikta.

Ankara poslednjih dana sve više kritikuje Moskvu optužujući je da ne vrši dovoljan pritisak na sirijske snage koje su pre dva meseca pokrenule ofanzivu u Idlibu, pretežno pod kontrolom pobunjenika.
Pogledaj vesti o: Turska,   Vladimir Putin

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Erdogan i Putin: Hitne mere u Siriji

Izvor: RTS, 05.Feb.2020, 00:12

Predsednici Rusije i Turske Vladimir Putin i Redžep Tajip Erdogan saglasili su se u telefonskom razgovoru da preduzmu hitne mere kako bi koordinirali akcije dve zemlje u Siriji. . Erdogan je rekao da napad na turske vojnike...

Nastavak na RTS...

Sirijci napuštaju Idlib

Izvor: Radio Slobodna Evropa, 05.Feb.2020

Sirijci napuštaju svoje domove u provinciji Idlib, nakon što su snage predsednika Bašara al-Asada sa ruskim saveznicima nastavile ofanzivu u poslednjem pobunjeničkom delu zemlje.

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.