Izvor: Mondo, 12.Okt.2014, 15:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Borba za Kobane: Kurdi zaustavili islamiste
Kurdski borci uspeli da zaustave napredovanje džihadista Islamske države u gradu Kobane na sirijsko-turskoj granici, saopštila je Sirijska opservatorija za ljudska prava.
Foto: AP, Lefteris Pitarakis
Nevladina organizacija sa sedištem u Velikoj Britaniji navodi da džihadisti od petka ne napreduju, ali da je primećeno da šalju pojačanje u Kobane, prenosi AP.
Situacija u gradu je "relativno >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << mirna", osim što se povremeno čuju snajperski pucnji, rekao je Farhad Šami, kurdski aktivista u Kobaneu.
On je dodao da su borci IS u subotu pokrenuli ofanzivu južno od Kobanea, ali da je njihov napad odbijen i da su izgubili dosta boraca.
Rami Abdurahman, direktor Opservatorije, kaže da je u subotu u Kobaneu poginulo 36 džihadista koji i dalje kontrolišu trećinu grada.
Ona je zaustavila islamiste
Izvor: Blic, 13.Okt.2014, 06:17
Kurdski borci zaustavili su napredovanje džihadista u gradu na sirijsko-turskoj granici. Na čelu jedne jedinice je i Nalin Afrin.






