Alep, poginulo više od 30 ljudi

Izvor: RTS, 01.Maj.2014, 20:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Alep, poginulo više od 30 ljudi

Najmanje 33 osobe poginule su kada su ratni avioni sirijske vlade gađali pijacu u gradu Alepu, saopštili su sirijski opozicioni aktivisti.

Na desetine ljudi je ranjeno u tom napadu, saopštila je Sirijska opservatorija za ljudska prava, prenosi Rojters.

Najnoviji napad usledio je nakon što je juče u vazdušnom napadu sirijskih snaga na isti grad poginulo najmanje 20 ljudi, uključujući 17 dece, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << tvrde opozicioni aktivisti, prenosi Tanjug.

Meta napada bila je škola u četvrti Ansari koju drže pobunjenici, saopštila je Sirijska opservatorija za ljudska prava, čije je sedište u Londonu, prenosi AFP.

U utorak je poginulo najmanje 100 ljudi, među kojima 80 civila, u dvostrukom bombaškom napadu na oblasti grada Homs, za šta je odgovornost preuzela grupa Al Nusra front, povezana sa Al Kaidom.

Uprkos tekućim sukobima, režim Bašar al Asad se priprema za održavanje predsedničkih izbora početkom juna, navodi AFP.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.