Izvor: B92, 15.Jan.2011, 22:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Barak Obama čestitao Lukšiću

Podgorica -- Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Barak Obama čestitao je Igoru Lukšiću imenovanje na dužnost predsednika Vlade Crne Gore, saopštio je Lukšićev kabinet.

Obama je ponovio da je Crna Gora napravila napredak od sticanja nezavisnosti.

"Želim da potvrdim podršku SAD Crnoj Gori u njenim stalnim naporima osnaženja ekonomije i vladavine prava, kao i aktivnostima na planu učlanjenja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u NATO i Evropsku uniju", naveo je Obama.

On je ukazao da dve zemlje vežu duboke i čvrste veze, kao i saradnja u brojnim oblastima.

Američki predsednik je istakao i da je uveren da će Crna Gora i SAD nastaviti dalje partnerstvo i saradnju.

Obama je u pismu koje je juče uputio posredstvom američke ambasade u Podgorici zahvalio bivšem crnogorskom premijeru Milu Đukanoviću na ulozi u jačanju prijateljstva dveju zemalja tokom Đukanovićevog mandata.

On je poručio da je Crna Gora za mandata Đukanovića ostvarila nezavisnost i da bi građani te zemlje trebalo da budu ponosni na njegove uspehe.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Obama čestitao Lukšiću

Izvor: Radio Slobodna Evropa, 16.Jan.2011, 10:46

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država (SAD) Barak Obama čestitao je predsedniku Vlade Crne Gore, Igoru Lukšiću, imenovanje na tu dužnost, saopšteno je iz Kabineta premijera u subotu. Obama je u telegramu ocenio da je Crna Gora napravila napredak od sticanja nezavisnosti. “Želim da potvrdim...

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.