Izvor: Luftika.rs, 12.Mar.2025, 15:05

Tužilaštvo BiH naložilo privođenje Dodika, Stevandića i Viškovića

Tužilaštvo BiH izdalo je sudskoj policiji naredbu za privođenje predsednika Republike Srpske Milorada Dodika, premijera Radovana Viškovića i predsednika Skupštine RS Nenada Stevandića.
Tužilaštvo im na teret stavlja da su izvršili krivično delo “napad na ustavni poredak”.
Tužilaštvo je za privođenje naredbu izdalo sudskoj policiji i zatražilo asistenciju MUP-a Republike Srpske i SIPA, preneo je Tanjug.
Kako je dosad iz nekoliko pravnih tumačenja poznato, >> Pročitaj celu vest na sajtu Luftika.rs << sudska policija može njih trojicu privesti uz asistenciju bilo koje policijske agencije.
Tužilaštvo BiH dva puta može poslati poziv na saslušanje i ukoliko se ne odazovu onda postoji mogućnost da se naredi privođenje.
Ukoliko Dodik, Stevandić i Višković odbiju privođenje onda se može raspisati i poternica, a ukoliko ne budu uhapšeni po unutrašnjoj onda sledi i Interpolova.
Izvor: Radio Slobodna Evropa
Milorad Dodik osuđen na godinu dana zatvora

Nastavak na Luftika.rs...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Tužilaštvo BiH naložilo privođenje Dodika, on poručio: "Da vidim kako će da me uhapse"

Izvor: VOA, 12.Mar.2025

Tužilaštvo Bosne i Hercegovine izdalo je nalog za privođenje predsednika Republike Srpske Milorada Dodika zbog kršenja ustavnog poretka države Tužilaštvo BiH izdalo je nalog nakon što se Dodik, premijer RS Radovan Višković i predsednik parlamenta Nenad Stevandić nisu odazvali na dva poziva...

Nastavak na VOA...

SIPA: Nismo odbili asistenciju za privođenje Dodika, potrebne dodatne provere

Izvor: Danas, 12.Mar.2025

Portparolka Agencije za istrage i zaštitu Bosne i Hercegovine (SIPA) Jelena Miovčić je negirala navode medija da je SIPA danas odbila da pruži asistenciju Sudskoj policiji BiH u privođenju predsednika Republike Srpske (RS) Milorada Dodika i ostalih osumnjičenih za napad na ustavni poredak BiH.

Nastavak na Danas...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Luftika.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Luftika.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.