
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Jul.2019, 13:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srbija zbog taksi plasirala manje robe za 260 miliona evra
Potpredsednik vlade i ministar trgovine, turizma i telekomunikacija Rasim Ljajić izjavio je danas da je Srbija tokom osam meseci primene taksi na KiM od strane Prištine plasirala 260 miliona evra manje robe nego u istom periodu prošle godine.
"Krajnja šteta će u svakom slučaju biti mnogo veća, jer kada jednom budu ukinute takse, našim firmama će biti potrebno dugo vremena da se vrate na to tržište, jer se konkurencija iz regiona pozicionirala čim se ukazala prilika >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << za to", rekao je Ljajić u izjavi Tanjugu.
Na kosovsko tržište, prema Ljajićevim rečima, najveći proboj su ostvarile Grčka koja je u maju povećala izvoz na KiM skoro 3,5 puta, Mađarska, Slovenija, Bugarska i Hrvatska preko dva puta i Makedonija za oko 50 odsto.
Ljajić je rekao da su na gubitku i kosovski privrednici koji su 65 odsto sirovina i opreme kupovali u Srbiji po nižim cenama, a na šteti su i građani Kosova kojima je nakon uvođenja taksi roba u proseku poskupela za oko pet odsto.
On je kao posebno ilustrativan primer naveo i da kosovski privrednici trenutno kupuju pšenicu iz okruženja koja je oko 15 evra po toni skuplja od srpske pšenice.
Pogledaj vesti o: Rasim Ljajić
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Srbija zbog taksi na Kosovo plasirala manje robe za 260 miliona evra
Izvor: Nezavisne Novine, 23.Jul.2019
BEOGRAD - Potpredsjednik vlade i ministar trgovine, turizma i telekomunikacija Srbije Rasim Ljajić izjavio je danas da je Srbija tokom osam mjeseci primjene taksi na KiM od strane Prištine plasirala 260 miliona evra manje robe nego u istom periodu prošle godine.