Protesti u Venecueli

Izvor: RTS, 30.Nov.2013, 01:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Protesti u Venecueli

Protivnici venecuelanskog predsednika Nikolasa Madura protestovali su u Karakasu zbog sve dublje ekonomske krize u zemlji. Opozicija želi da upozori na sve veću nestašicu najosnovnijih proizvoda.

Oko pet hiljada protivnika predsednika Venecuele Nikolasa Madura protestovalo je ulicama Karakasa ogorčenih zbog sve dublje ekonomske krize u zemlji.

Ovo je prvo protestno okupljanje koje je sazvao opozicioni lider Enrike Kapriljes otkako je s malom razlikom u glasovima >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << izgubio na predsedničkim izborima od Madura.

U Venecueli su za 8. decembar zakazani lokalni izbori, koje opozicija želi da prikaže kao referenduom o Madurovoj vladavini koja protiče u znaku velikih nestašica najosnovnijih proizvoda kao što su mleko i toalet papir, i inflacijom koja doseže 54 odsto godišnje.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.