Izvor: S media, 13.Feb.2013, 18:54 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vuk Jeremić primio Ketrin Ešton u Njujorku
Predsednik Generalne skupštine UN Vuk Jeremić primio je u Njujorku visoku predstavnicu EU za spoljnu politiku i bezbednost Ketrin Ešton, a među temama njihovih razgovora bili su odnosi između UN i EU, aktuelna svetska pitanja, kao i perspektive zapadnog Balkana.
"Sa visokom predstavnicom EU Ketrin Ešton razgovarao sam o modalitetima saradnje i bolje koordinacije između UN i EU, >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << naročito o njihovoj ulozi u procesu izrade novih ciljeva održivog razvoja, koji se odvija pod GS UN", izjavio je Jeremić posle sastanka sa Eštonovom u Njujorku.
Jeremić je predstavio Eštonovoj prioritete i predstojeće aktivnosti srpskog predsedavanja GS UN, a razgovaralo se i o učecću EU u njima, položaju i predstavljanju Unije u okviru UN, reformi Saveta bezbednosti UN i revitalizaciji GS UN, saopšteno je iz kabineta predsednika GS UN.
Eštonova je najavila mogucnost učešća predsednika Evropske komisije Žozea Manuela Baroza na tematskoj debati o saradnji GS UN i grupacije najbogatijih država sveta G 20 15. aprila.
(Tanjug)
FOTO: FB, Vuk Jeremić










