Izvor: Politika, 06.Jan.2012, 23:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Predsednik Tadić iz Visokih Dečana uputio poruku mira
Konvoj predsednika Tadića u Dečanima zasut kamenicama
VISOKI DEČANI – Predsednik Srbije Boris Tadić uputio je večeras iz manastira Visoki Dečani, uoči Božića, svim ljudima koji žive na Kosovu i Metohiji poruku mira.
Tadić je rekao da upućuje poruku mira u obraćanju narodu povodom najvećeg praznika mira, sa željom da naš narod svuda gde živi uživa mir.
„To je ono što nam je trebalo u svim prethodnim vremenima, a iznad svega nam >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << treba i za budućnost, za decu koja treba da postoje pod našim imenom u vremenu koje dolazi”, naglasio je on.
„Upućujemo poruku mira svima, ne samo Srbima, već i Albancima, svim ljudima koji žive na Kosovu i Metohiji, poruku mira i ljudima drugih vera, želeći da sve povežemo, a ne odustajući od našeg identiteta, vrednosti, naše crkve, verovanja, upravo verujući u mir”, podvukao je predsednik Srbije.
„To je ključna poruka u osvit Božića koju želim iz ove velike crkve da pošaljem, pored svetog kralja Stefana Dečanskog”, dodao je on ističući da je ovo ovaj manastir od posebne važnosti za naš narod.
Vladika raško-prizrenski Teodosije zahvalio se predsedniku što je i ove godine došao da zajedno dočeka sa bratstvom i narodom Badnje veče i najradosniji praznik, rođenja Hrista.
„I pored mnogih nevolja, stigli ste u svetinju koja vam je sigurno u srcu”, rekao je on dodajući da je želja predsednika bila jača od svega drugog.
Takođe, se zahvalio predsedniku na svemu što čini za Srpsku pravoslavnu crkvu i za narod na Kosovu i Metojiji.
„Svima nam je potrebno da budemo strpljivi i istrajni, ali i hrabri da ostanemo na svom putu, koji je uzak i tesan, na kojem moramo da nosimo svoj krst koji je određen našim vremom. To je Hristov put koji jedini vodi ka spasenju”, poručio je vladika Teodosije.
............
Konvoj predsednika Tadića u Dečanima zasut kamenicama
DEČANI – Aktivisti pokreta „Samoopredeljenje” zasuli su večeras u centru Dečana kamenicama konvoj vozila u kojem je bio predsednik Srbije Boris Tadić na putu ka manastiru Visoki Dečani gde provodi Badnje veče i Božić.
Prilikom prolaska kroz centar Dečana, aktivisti Samoopredeljenja gađali su kamenicama automobile u koloni koja se kretala ka manastiru i jednim kamenom pogodili predsednikov automobil, rečeno je Tanjugu iz pratnje predsednika Tadića.
Više kamenica je pogodilo vozila koja su bila u pratnji Tadića.
Povodom današnje posete Tadića manastiru, pristalice pokreta „Samoopredeljenje” protestovale su u centru Dečana, a potom i u Peći, ali Euleks, Kfor i kosovska policija nisu dozvolili veće ekscese.
Kosovska policija večeras je potisnula demonstrante iz centra Dečana i ulica koje vode ka manastiru kako bi oslobodila prolaz koloni automobila u kojoj je predsednik Srbije.
U Dečanima i oko manastira razmeštane su jake snage specijalnih jedinica kosovske policije.
Tanjug
objavljeno: 06.01.2012.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija







