Izvor: RTV 5, 11.Jun.2012, 16:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
File: Ključan napredak u odnosima s Kosovom
File koji je prvi visoki zvaničnik EU koji je razgovarao sa predsednikom Srbije Tomislavom Nikolićem od njegovog izbora na tu funkciju, rekao je novinarima da u kriterijumima postoji "jasnost, transparentnost i predvidljivost šta se očekuje od Srbije za početak pregovora".
On je, medjutim, istakao da se medju poznatim uslovima nalaze i oni koji se odnose na paralelne institucije na severu Kosova.
Nikolić >> Pročitaj celu vest na sajtu RTV 5 << je rekao da nikada do sada ni od koga iz EU nije čuo da je priznanje Kosova uslov za dalje pristupanje Srbije Uniji, navodeći da Srbija treba da bude u EU i da to shvata većina njenih gradjana.
Predsednik Srbije je rekao da je sa Fileom razgovarao i o načinima za vodjenje daljeg dijaloga s Prištinom.
Komesar za proširenje Evropske unije Štefan File sastao se u sedištu Demokratske stranke sa liderom DS-a Borisom Tadićem.
Pogledaj vesti o: Tomislav Nikolić, Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
File: Srbija da ostvari vidljiv napredak s Kosovom!
Izvor: Telegraf.rs, 11.Jun.2012
Tomislav Nikolić kaže da nije čuo od komesara za proširenje EU da je Kosovo i Metohija uslov za dalji napredak Srbije ka Uniji i dodao: "Da sam čuo, ja bih vam rekao"







