Izvor: Telegraf.rs, 09.Sep.2016, 18:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Do sada najbolji rezultat Jeremića u četvrtom krugu glasanja
U sedištu Ujedinjenih nacija u Njujorku u toku je četvrta runda glasanja za novog generalnog sekretara svetske organizacije posle koje je bivši portugalski premijer Antonio Gutereš i dalje prvi, a kandidat Srbije, bivši šef diplomatije Vuk Jeremić, treći, ali je u ovoj rundi imao dva pozitivna glasa više nego ranije.
Prema nezvaničnim i nepotvrđenim informacijama, Gutereš je osvojio 12 pozitivnih, dva negativna i jedan neopredelje glas, iza njega je sledio šef slovačke >> Pročitaj celu vest na sajtu Telegraf.rs << diplomatije Miroslav Lajčak sa 10 pozitivnih, cetiri negativna i jednim neodređenim glasom, dok je Jeremić dobio devet pozitivnih, četiri negativna i dva neodređena glasa, što je do sada njegov najbolji rezultat.
Bivši ministar spoljnih poslova Makedonije Srđan Kerim je uz Jeremića sa osam pozitivnih, sedam negativnih i nula neodređenih glasova i argentinska ministarka spoljnih poslova Suzana Malkora sa po sedam pozitivnih i negativnih i jednim neodređenim glasom.
U prethodnoj trećoj rundi neformalnog glasanja za novog generalnog sekretara UN, održanoj krajem prošlog meseca, Jeremić je takođe bio na trećem mestu sa sedam pozitivnih, pet negativnih i tri neodređena glasa.
Gutereš je bio prvi uz 11 pozitivnih, tri negativna i jedan neodređeni glas, a Lajčak je imao devet pozitivnih, pet negativnih i jednim neodređenim glasom.
Jeremić je tada na svom nalogu na Tviteru zahvalio na "ohrabrenju za ulazak u četvrtu rundu glasanja za generalnog sekretara UN".
(Telegraf.rs / Tanjug)
Pogledaj vesti o: Nju Jork
TRKA ZA NOVOG GENERALNOG SEKRETARA UN: Jeremić treći, Gutereš i dalje vodi
Izvor: Večernje novosti, 09.Sep.2016
Kandidat Srbije u trci za generalnog sekretara Ujedinjenih nacija nalazi se na trećem mestu, dok je na prvoj poziciji Portugalac Antonio Gutereš Bivši portugalski premijer i visoki komesar UN za izbeglice Antonio Gutereš zadržao je vođstvo i posle četvrtog neformalnog izjašnjavanja...







