Dinkić na samitu Evropske narodne partije u Briselu

Izvor: Studio B, 24.Mar.2011, 19:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dinkić na samitu Evropske narodne partije u Briselu

Predsednik G17 plus Srbije Mlađan Dinkić zatražio je danas na samitu Evropske narodne partije u Briselu podršku da se do kraja ove godine Srbiji odobri status kandidata za članstvo u EU

Kako je saopšteno iz G17 plus, Dinkić je jedini lider iz Srbije koji je učestvovao na samitu Evropske partije (EPP) u Briselu, na čijem dnevnom redu su bila aktuelna pitanja evropske politike.

U radu >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << samita su učestvovali predsednik Evropske narodne partije Vilfrid Martens, predsednik Evropskog Saveta Herman van Rompej, čelni ljudi Evropske Komisije i Evropskog Parlamenta Žoze Manuel Barozo i Jirži Buzek, predsednik Rumunije Trajan Basesku, premijeri Nemačke, Poljske, Švedske Angela Merkel, Donald Tusk, Fredrik Rajnfeld, hrvatska premijerka Jadranka Kosor.

Dinkić je liderima EPP, u ime građana Srbije uputio molbu da podržite evropsko opredeljenje i put Srbije ka statusu kandidata za članstvo u EU. On je i Vladu Srbije da bude aktivnija, i da ne čeka poslednji momenat za usvajanje zakona, neophodnih na evropskom putu Srbije, već da se što pre, ako je moguće već do kraja aprila, oni nađu u skupštinskoj proceduri.

G17 plus je pridruženi član Evropske narodne partije, koja okuplja partije desnog centra, s najbrojnijom poslaničkom grupom u Evropskom parlamentu, najviše komesara u Evropskoj komisiji i najviše lidera u Evropskom savetu.
Pogledaj vesti o: Mlađan Dinkić,   Kandidatura Srbije

Nastavak na Studio B...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.