Spektakl sa osam golova, Arsenal dobio Čelsi u sjajnom londonskom derbiju!

Izvor: Blic, 29.Okt.2011, 17:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Spektakl sa osam golova, Arsenal dobio Čelsi u sjajnom londonskom derbiju!

U fantastičnom londonskom derbiju Arsenal je na gostovanju Čelsiju pobedio sa čak 5:3 uz tri gola razigranog Robina van Persija. Sa druge strane, sa kapitenom Vidićem u timu, Mančester junajted je u prvom meču 10. kola Premijer lige osvojio čitav plen na gostovanju Evertonu minimalnom pobedom.

Sjajan meč na "Stamford Bridžu” odigrali su Čelsi i Arsenal, koji su pred ovu rundu nadmetanja >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << zauzimali treće, odnosno sedmo mesto na tabeli engleskog šampionata. Iako su u ovaj duel "tobdžije” ušle sa 12 bodova zaostatka za vodećim Mančester sitijem, reči njihovog menadžera Arsena Vengera da bitka za titulu nije izgubljena ispostavile su se tačnim, iako su mnogima delovale kao potpuno nepotebne u situaciji kada nema dovoljno dobrih rezultata. Sve se to, makar na tren, promenilo kada je počeo čudesni gradski derbi u Londonu.

To što su dva puta bili u rezultatskom zaostatku nije smetalo gostima da na Čelsijevom terenu dođu do trijumfa, kome je u samoj završnici kumovala očajna reakcija protivničke odbrane i ključni gol Robina van Persija za, ispostavilo se nedostižnih, 4:3. Bacanje svih karata u napad, kao logičan odgovor Čelsija, osvetio se "plavcima", jer je Holanđanin to iskoristio da u kontanapadu postavio konačnih 5:3.

Sukob Ivanovića i Van Persija

Duel u skoku koji su imali srpski reprezentativac Branislav Ivanović i holandski Robin van Persi bio je uvod u žute kartone za obojicu. Van Persiju se nije svidelo odgurivanje u borbi za loptu, pa je dva puta odgurnuo Ivanovića koji je posle drugog nasrtaja rešio da se baci na zemlju, želeći da sudiji stavi do znanja da je Holanđanin nervozan. Obojica su završila sa javnim opomenama zbog tog ponašanja, a Van Persijeva trenutna nervoza nije ga omela da sa dva gola u završnici, a tri ukupno, obezbedi trijumf Arsenalu.

Međutim, sve je počelo kao u snovima po Čelsi i njegove pristalice: nakon kolosalnih prilika koje su prokockali Aršavin i Van Persi u petercu domaćih, usledio je u 14. minutu idealan centaršut veoma raspoloženog za igru, Huana Mate, kao i egzekucija Lamparda u vidu preciznog udarca glavom. Čelsiju je nedugo zatim poništen drugi gol, zbog ispravno dosuđenog ofsajda, ali izjednačujući pogodak Van Persija, posle nesebičnog proigravanja Žervinja, nagovestio je da će uzbuđenja itekako biti. A bilo ih je na pretek.

Pred sam kraj poluvremena Džon Teri je natrčao na loptu posle kornera, postigao gol i tako digao na noge domaću publiku koja je u svom kapitenu videla heroja utakmice. Bar u tom trenutku. Na kraju je Teri izrastao u tragičara.

No, do kraja je trebalo preći trnovit put, bar u Arsenalovom slučaju. Dva brza gola, Santosa i Volkota na startu drugog dela utakmice, naišla su na odgovor u vidu fantastičnog udarca Mate za 3:3, ali buka na "Stamfordu” nije nadjačala nadanja gostiju da će ponovo doći do prednosti.

Za nju je bio najzaslužniji heroj "tobdžija”, Van Persi. Pet minuta pre kraja postigao je gol za vođstvo Arsenala, iskoristivši ogromnu grešku odbrane Čelsija i okliznuće Terija kada mu je saigrač Maluda vratio loptu, da bi tačku na ovu Arsenalovu bajku Robin van Persi stavio odličnim udarcem u završnici pomenutog kontranapada, u kome golman "plavaca" Petr Čeh i nije baš najsjajnije reagovao.

Što se Mančester junajteda tiče, promešao je malo karte trener Aleks Ferguson, pa su se na terenu našli kapiten Nemanja Vidić, Fil Džons, Tom Kleverli, kao i napadači Ćićarito Ernandez i Dani Velbek, dok su na klupi ostali Ešli Jang i Nani.

Došli su gosti u vođstvo na Gudison parku u 19. minutu, kada se Meksikanac Ćićarito našao na pravom mestu u petercu i sproveo centaršut Evre u mrežu, što je bio i jedini pogodak na meču i praktično jedino što je Junajted pokazao, pošto se neočekivano opredelio da čuva stečenu prednost.

Imao je Everton veliki broj prilika za izjednačenje, imao i inicijativu tokom većeg dela utakmice, ali je De Hea ostao ne savladan do kraja susreta, u kom je Nemanja Vidić odigrao svih 90. minuta i pokazao sigurnu partiju.

Veliki peh zadesio je mladog vezistu Kleverlija, koji je taman počeo da povezuje igru „crvenih đavola" i pokazao da može biti važan šraf u ekipi sa Old traforda, ali se u 56. minutu morao u svlačionicu pre vremena zbog nove povrede, taman pošto se vratio na teren posle šestonedeljnog odsustva zbog povrede.

Premijer liga, 10. kolo:

Subota:

Everton - Mančester junajted 0:1

(Ćićarito 19)

Čelsi - Arsenal 3:5

(Lampard 14, Teri 45, Mata 81 - Van Persi 36, 85, 90, Santons 49, Volkot 56)

Mančester siti - Vulverhempton 16h

Norvič - Belkburn

Sanderlend - Aston Vila

Svonsi - Bolton

Vigan - Fulam

VBA - Liverpul 18.30

Nedelja:

Totenhem - KPR

Ponedeljak:

Stouk - Njukasl

Tabela: Mančester siti 25, Mančester junajted 23, Čelsi 19, Njukasl 19, Totenhem 16, Arsenal 16, Liverpul 15, Stouk 12, Norič 12, KPR 12, Aston Vila 11, VBA 11, Everton 10, Sanderlend 9, Svonsi 9, Vulverhempton 8, Fulam 7, Bolton 6, Vigan 5, Blekburn 5.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

PREMIJER: Čelsi 3, Arsenal 5!

Izvor: Mondo, 29.Okt.2011

Nije baš novinarski za naslov izveštaja izabrati rezultat utakmice, ali ako u jednom od derbija lige bude postignuto osam golova, onda je to kakvo-takvo pokriće: Čelsi - Arsenal 3:5, uz vođstvo domaćih na poluvremenu od 2:1. Tri gola Robina van Persija..

Nastavak na Mondo...

Partizan pobedio Jesenice

Izvor: RTS, 29.Okt.2011

Partizan pobedio u Beogradu Jesenice iz Slovenije sa 8:5. Naredni meč Partizan igra u sredu u gostima sa Bledom. ..Hokejaši Partizana pobedili su u Beogradu Jesenice iz Slovenije sa 8:5 (2:1, 5:1, 1:3), u 12. kolu Slohokej lige...U Partizanu, tri gola je postigao Klemen Sodrznik, dok su Ilić, Popravko,...

Nastavak na RTS...

Hokejaši Partizana pobedili Jesenice

Izvor: Blic, 30.Okt.2011, 01:10

Hokejaši Partizana pobedili su u Beogradu Jesenice iz Slovenije sa 8:5 (2:1, 5:1, 1:3), u 12. kolu Slohokej lige...U Partizanu, tri gola je postigao Klemen Sodrznik, dok su Ilić, Popravko, Sretenović, Ristić i Milovanović postigli po jedan. U timu Jesenica Lahajner je postigao dva gola, a Hribljan,...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.