Izvor: Blic, 04.Jan.2012, 01:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U vozu ostavio 20 zlatnih poluga
Kondukter u pariskom prigradskom vozu pronašao je plavi kovčeg i zbog sumnje da se radi o bombi, pozvao je policiju koja je u kovčegu našla 20 zlatnih poluga.
Prvo su pirotehničari pregledali kovčeg i otkrili da je njegov sadržaj bezopasan. U kovčegu se nalazilo 20 zlatnih poluga, ukupno teških 20 kilograma, čija se vrednost procenjuje na 800.000 evra.
S obzirom na to da poluge nisu imale službene >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << oznake, policija pretpostavlja da su napravljene od topljenog zlata.
Istražitelji smatraju da je vlasnik namerno ostavio kovčeg u vozu plašeći se policijske kontrole i da je malo verovatno da će se javiti i tvrditi da je zlato njegovo.
Policija je saopštila da se traži osoba kojoj zlato pripada. Ukoliko se niko ne javi i ne dokaže da je vlasnik zlata, pronađeni kovčeg mogao bi se okvalifikovati kao "blago".
U tom slučaju, zlato iz kovčega ravnopravno bi podelili Javni transport Pariza i kondukter koji je pronašao kovčeg.
Međutim, ukoliko zlato bude klasifikovamo kao pronađeni objekat i biće zapečaćeno i stavljeno u državnu riznicu.








