U Parizu izložba posvećena Borislavu Pekiću

Izvor: Beta, 17.Mar.2010, 17:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Parizu izložba posvećena Borislavu Pekiću

BEOGRAD, 17. marta 2010. (Beta) - Izložba posvećena srpskom književniku Borislavu Pekiću biće otvorena 25. marta u Kulturnom centru Srbije u Parizu, povodom obeležavanja 80 godina od rodjenja tog pisca, saopšteno je iz Biblioteke grada Beograda.

U saopštenju se navodi da je ta izložba, prvi put priredjena pre dve godine u Atrijumu Biblioteke grada Beograda, sada prevedena na francuski jezik i dopunjena novim plakatima. "Izložba beleži sve važnije momente iz života i stvaralaštva Borislava Pekića, od detinjstva i porodičnih albuma do značajnih nagrada i priznanja", piše u saopštenju.

Tri knjige "Zlatnog runa" su prevedene i objavljene u Francuskoj, a cilj predstojeće izložbe jeste da se podstaknu francuski prevodioci i izdavači da objave i ostale Pekićeve knjige. Izložbu prati i bogat katalog na francuskom i DVD sa francuskim titlom.

Izložbu u Kulturnom centru Srbije u Parizu otvoriće ambasador Srbije u Francuskoj Dušan Bataković, direktorka Biblioteke grada Beograda Jasmina Ninkov i autor Olga Krasić Marjanović. Postavku izložbe u Parizu omogućilo je Ministarstvo kulture Srbije.

Nastavak na Beta...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.