Tunis zatvara 80 džamija nakon terorističkog napada

Izvor: SEEbiz.eu, 27.Jun.2015, 08:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tunis zatvara 80 džamija nakon terorističkog napada

PARIZ - Nakon krvavog napada na plaži u kojem je u petak ubijeno 39 turista, Tunis je odlučio zatvoriti oko 80 džamija za koje se pretpostavlja da potiču nasilje.

- To su džamije izvan državne kontrole koje šire otrov i zbog toga će biti zatvorene u roku od tjedan dana - rekao je tuniškipremijer Habib Essid.

Dodao je kako te džamije nastavljaju širiti propagandu i promovirati terorizam.

Terorist je u petak dva hotela u Sousseu, u jednom od >> Pročitaj celu vest na sajtu SEEbiz.eu << turističkih središta Tunisa. Ubio je 39 osoba. Poginuli su većinom britanski, njemački, francuski i belgijski turisti.

Napadač je ubijen u okršaju s policijom, a vlasti su objavile kako je riječ o studentu koji im nije od ranije poznat.
Pogledaj vesti o: Pariz

Nastavak na SEEbiz.eu...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SEEbiz.eu. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SEEbiz.eu. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.