Izvor: Studio B, 14.Nov.2015, 15:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Trodnevna žalost u Francuskoj
Predsednik Francuske Fransoa Oland proglasio je u subotu trodnevnu žalost zbog niza terorističkih napada koji su se dogodili u Parizu i pozvao građane na jedinstvo.
On je obraćajući se naciji rekao da će vojska i snage unutrašnje bezbednosti preduzeti sve što je potrebno da neutrališisu teroriste.
Francuski predsednik Fransoa Oland je okrivio Islamsku državu (IS) da stoji iza najsmrtonosnijih napada >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << u Francuskoj od Drugog svetskog rata i obećao da će uzvratiti, bez milosti, na ono što je on nazvao "pozivom na rat".
Oland je rekao da su džihadisti protiv Francuske i vrednosti koje se brane svuda u svetu.
Dok je Oland govorio, francuska antiteroristička policija je radila na identifikaciji potencijalnih saučesnika napadača za koje se zna da su izvršili napad.
Počinioci su za javnost i dalje misterija - njihova nacionalnost, motivi, pa čak i njihov tačan broj koji su učestvovali u napadima, navodi AP.
Vlasti navode da je osam napadača ubijeno, da je bilo sedam bombaških napada - što je nova taktika terorista u Francuskoj.
Govoreći na hitnoj sednici bezbednosti o planu odgovora francuske vlade, Oland je proglasio trodnevnu nacionalnu žalost i podigao nivo bezbednosti u zemlji na najviši nivo.
Svetski lideri su ujedinjeni u izjavljivanju saučešća i saosećanja sa Parizom, kao i u revoltu protiv terorizma.











