Izvor: Kurir, 30.Dec.2008, 15:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tokom 2008. poginulo 60 novinara
PARIZ, 30. decembra (Tanjug) - Obavljajući profesionalne zadateke, tokom 2008. godine u svetu je poginulo 60 novinara i medijskih radnika, saopštila je danas međunarodna organizacija Reporteri bez granica, sa sedištem u Parizu. Taj broj je nešto manji od 2007. godine, kada je život izgubilo 86 novinara, navodi se u godišnjem izveštaju te organizacije. Ipak, Reporteri bez granica ističu da je situacija u celini negativna i da nema osnova za optimizam, kao i da manje pogibija ne ukazuje na poboljšanje globalnih medijskih sloboda.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.





